ثبت‌نام شنبه 08 بهمن 1401

اخبار

بازدید رئیس جمهور کره جنوبی از موزه ملی ایران

بازدید رئیس جمهور کره جنوبی از موزه ملی ایران
عصرگاه دیروز سه شنبه 14 اردی­بهشت 1395 ساعت 4 و 45 دقیقه ، خانم پارک گئون هی رئیس جمهور کره جنوبی در راس یک هیات بلند پایه از  موزه ملی ایران بازدید و مورد  استقبال آقای دکتر نوکنده مدیر موزه ملی قرار گرفت. به دلیل محدودیت زمانی ایشان بخش های مشخص و از پیش تعیین شده ای را در موزه ایران باستان بازدید نمودند.

 

عصرگاه دیروز سه شنبه 14 اردی­بهشت 1395 ساعت 4 و 45 دقیقه ، خانم پارک گئون هی رئیس جمهور کره جنوبی در راس یک هیات بلند پایه از  موزه ملی ایران بازدید و مورد  استقبال آقای دکتر نوکنده مدیر موزه ملی قرار گرفت. به دلیل محدودیت زمانی ایشان بخش های مشخص و از پیش تعیین شده ای را در موزه ایران باستان بازدید نمودند. در اولین ایستگاه، ویترین آثار شهر سوخته به ویژه  نقش پویانمایی حرکت بز بر روی ظرف سفالین باعث جلب توجه ایشان شد. سپس از دوره ایلامی بویژه  آثار چغازنبیل، مجسمه گاو، چرخ برنزی و تصاویر بازسازی معماری زیگورات دیدن کردند. در ادامه بازدید و با تامل بیشتر بر آثار دوره هخامنشی از جمله تالار بارعام تخت جمشید، مجسمه داریوش از شوش، پلکان تخت جمشید، سرستون و ... توضیحات مسئول موزه ایران باستان را دریافت نمودند. عکس یادگاری خانم رئیس جمهور در کنار نقش برجسته بارعام نشان از توجه و علاقه ایشان به این بخش از موزه داشت. همچنین مجسمه برنزی مرد شمی دوره اشکانی و نوع پوشش آن مورد توجه ایشان قرار گرفت. دیدن از مجموعه مرد نمکی و موادی که همراه آن به دست آمده همانند گردویی که احتمالا آذوقه وی بوده است و این که تا کنون سالم مانده نیز برای ایشان جالب بود.

در پایان از آثار دوره ساسانی بازدید نمودند و در کنار آثار دوره ساسانی بیشاپور در دفتر یادبود چنین نگاشتند:

"موزه ملی ایران گنجینه ای گرانبها از اشیاء فاخر است که امیدوارم سالیان سال برای نسل های آتی ماندگار بماند.

پارک گئون هی رئیس جمهور کره جنوبی 3 /05/2016"

حسن ختام بازدید خانم رئیس جمهور عکس یادبود در ورودی موزه ایران باستان؛ و اظهار امیدواری ایشان به برگزاری نمایشگاه در آینده نزدیک و معرفی شایسته دو فرهنگ بود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.