ثبت‌نام دوشنبه 07 بهمن 1398

اخبار

بازدید تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ، حضرت آیت الله سید حسن خمینی و همراهان از موزة ملی ایران

بازدید تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) ، حضرت آیت الله سید حسن خمینی و همراهان از موزة ملی ایران

حضرت آیت الله سید حسن خمینی و همراهان عصرگاه امروز دوشنبه 1395/5/18 از موزة ایران باستان و موزة دوران اسلامی بازدید نمودند. این بازدید با استقبال دکتر محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور، دکتر محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی ـ فرهنگی و دکتر جبرئیل نوکنده مدیر موزة ملی ایران همراه بود.

در این بازدید دو ساعته که با حضور سید رضا صالحی‌امیری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شاه مرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی، دکتر حسینی رئیس موزه و کتابخانه ملک، دکتر نوکنده رئیس موزه ملی ایران و دیگر همراهان ایشان انجام شد، بخش‌های پیش‌ازتاریخ و تاریخی موزة ایران باستان و بخش‌های مختلف موزة دوران اسلامی مورد بازدید قرار گرفت. راهنمایی و ارایة اطلاعات در مورد اشیا به نمایش درآمده در این موزه‌ها به عهدة گروهی شش نفره از کارشناسان و متخصصان موزة ملی ایران بود که در طول آن حضرت آیت الله سید حسن خمینی با مطرح کردن سوالات آگاهانة خود علاقه‌مندی خود را به فرهنگ و تمدن ایران نشان دادند. وی در طی بازدید بر لزوم توجه به تداوم فرهنگی در ایران پیش‌ازاسلام و ایران اسلامی تأکید کرد.  در ادامه ایشان  بازدید ویژه‌ای از مخزن دوره تاریخی موزه ملی داشتند و از نزدیک لوح سیمین و زرین داریوش هخامنشی و جام زرین خشایارشا را بازدید نمودند. ایشان همچنین با دقت و توجه بسیار در جریان چگونگی حفاظت از اشیا مخازن قرار گرفتند.

 

پایان بازدید در دفتر یادبود موزه های ایران باستان و دوران اسلامی توسط یادگار خمینی کبیر چنین نوشته شد:

"امروز هجدهم مرداد 95 توفیق رفیق شد و از موزه ایران باستان دیدار داشتم. عظمت و شکوه این سرزمین که با اسلام تعالی یافته است، در جای جای این مجموعه هویداست. امید است همگان بتوانند توفیق بازدید از این مجموعه گرانقدر را بیابند."

 

"توفیق شد امروز 1395/5/18 از موزه دوران اسلامی دیدن کنم. جایی است ارزشمند با ذخایری با ارزش بیشتر که روح هر بیننده ایی را در خود به شعف وا میدارد. امید است دوستان، مدیران و کارمندان مجموعه در پناه لطف الهی باشند."

سید حسن

1395/5/18

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما