ثبت‌نام جمعه 24 مرداد 1399

اخبار

سومین کارگاه سال 95 و اولین جلسه از سلسله جلسات آموزشی تابستانه دفتر کودک و نوجوان موزه ملی ایران برگزار شد

سومین کارگاه سال 95 و اولین جلسه از سلسله جلسات آموزشی تابستانه دفتر کودک و نوجوان موزه ملی ایران برگزار شد

دفتر کودک و نوجوان موزه ملی ایران امروز 27/5/95 اولین کارگاه از سلسله کارگاه های آموزشی تابستانه خود را با عنوان آشنایی با یکی از قدیمی ترین انیمیشن جهان برگزار نمود.

الهه کاشانی و مهدیه رضایی از مربیان کودک، این کارگاه را با تأکید برمفاهیم میراث فرهنگی اجرا نمودند. در این کارگاه، کودکان و نوجوانان شرکت کننده ابتدا از موزه ایران باستان و از ظرف سفالی انیمیشن که یکی از شاخص ترین و مهمترین آثار کشف شده از شهرسوخته می باشد و قدمتی حدود 4200 سال را دارد بازدید داشته و مربی، نقش متحرک روی اثر را برای ایشان تفسیر کرد.

پس از آن در مرحله بعدی کارگاه عملی بود، که در این کارگاه جام هایی در اختیار کودکان قرار گرفت با توجه به نقشی که دیده بودند آثار هنرمندانه خود را خلق نمایند.

در این مرحله میراث بانان کوچک با مهمترین اثر شهر سوخته آشنا شده و متوجه شدند که این اثر منقوش یکی از قدیمی ترین آثار پویانمایی در دنیا است.

کارگاه های آموزشی تابستانه در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت. این سلسله کارگاهها که از سوی دفتر کودک و نوجوان موزه ملی برگزار می شود هر جلسه عنوان ویژه ای دارد، زهرا قلمکار مسئول بخش کودک و نوجوان موزه ملی ایران اظهار امیدواری کرد که برگزاری این کارگاهها بتواند وسیله شناخت تاریخ، فرهنگ و هنر را برای کودکان سرزمینمان فراهم آورد. تا هر کودک ایرانی به پشتوانه فرهنگی کشور خود قدم بردارد و به ایرانی بودن خود افتخار کند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.