ثبت‌نام جمعه 24 مرداد 1399

اخبار

چهارمین جلسه از سلسله کارگاه های تابستانه دفتر کودک و نوجوان موزه ملی ایران برگزار شد

چهارمین جلسه از سلسله کارگاه های تابستانه دفتر کودک و نوجوان موزه ملی ایران برگزار شد

صبح امروز هفدهم/شهریور چهارمین جلسه از کارگاه های تابستانه موزه ملی ایران برای کودک و نوجوان با عنوان" آشنایی کودکان با هنر موزائیک های دوره ساسانی" در دو مرحله تئوری و عملی برگزار گردید. این کارگاه از سوی دفتر کودک و نوجوان با هدف کلی آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم کلیدی موزه ایی و میراث فرهنگی برنامه ریزی شده و با همکاری  سرکار خانم میری مسئول بخش تاریخی موزه ملی ایران و خانم سهیلا داوود پور کارشناس بخش برگزارگردید.

هدف از این کارگاه آشنایی کودکان و نوجوانان با موزاییک های ساسانی، نقاشی وطرح های روی اثر و همچنین آشنایی باهنر های رایج در دوره ساسانی بوده است.

 در کارگاه چهارم ابتدا نوآموزان با توضیحات مربی میراث و در تالار ساسانی موزه ایران باستان با هنر موزائیک کاری ساسانی آشنا شدند، نوآموزان آموختند که هنر موزائیک از کجا وارد معماری ساسانیان شده؟ و اینکه مواد تشکیل دهنده موزائیک چیست؟ آشنایی با لباس و نوع پوشش تصاویر و... مربیان کودک اطلاعات مربوط به موزاییک ها از دیروز تا امروز را به زبان ساده و کودکانه منتقل کردند.

در مرحله عملی کودکان میراثبان با کمک مربیان میراث بر سطوح گلی و با مواد و مصالح انتخابیشان تابلوهی کوچکی شبیه به موزائیک را ساختند. در این مرحله نوآموزان ضمن تمرین و تجربه همکاری گروهی چگونگی قرارگیری سنگریزه ها را برای ساخت موزائیک فرا گرفتند. در کارگاه موزائیک میراثبانان کوچک با تکه های سفال، صدف، سنگ ریزه و سنگ های تزیینی موزائیک های دست ساز خود را تزیین نمودند.حسن پایان کارگاه امروز ثبت تصاویر یادبود از موزائیک های زیبا و رنگین میراثبانان نوآموز بود.

 کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این کارگاه گروه سنی 6 تا 12 سال بودند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما