ثبت‌نام چهارشنبه 26 مرداد 1401

اخبار

‌کارگاه آموزشی "تجربه‌های موزه‌داری کشور ژاپن" در موزه ملی ایران آغاز به کار کرد

‌کارگاه آموزشی "تجربه‌های موزه‌داری کشور ژاپن" در موزه ملی ایران آغاز به کار کرد

روابط عمومی موزه ملی ایران اعلام داشت امروز شنبه ۲۳  بهمن  نخستین جلسه کارگاه آموزشی "تجربه‌های موزه‌داری کشور ژاپن" با شرکت بیش از ۱۴۰ موزه‌دار و کارشناس، در تالار همایش‌های موزه ملی کار خود را آغاز کرد. به گزارش روابط عمومی موزه دکتر فریدون بیگلری، معاون امور فرهنگی موزه ملی ایران در این خصوص اظهار داشت: یوسف حسن‌زاده، از کارشناسان برجسته موزه ملی ایران، در پاییز سال جاری موفق به شرکت در دوره آموزشی "موزه‌ها و توسعه محلی" شد که با حمایت موسسه بین‌المللی جایکای ژاپن، در شهر اوساکا از ۳ مهرماه تا ۲۸ آذر برگزار شد. در این دوره کلاس‌های فشرده‌ای در مورد موزه‌داری بر اساس تجربیات کشور ژاپن برگزار شد که در طول آن کارشناسان از حدود ۲۵ موزه در شهرهای اوساکا، توکیو، کیوتو، هیروشیما، نارا و ... بصورت تخصصی و با برنامه بازدید کردند.

وی افزود: با توجه به اهمیت این دوره تخصصی و نتایج مثبت آن، موزه ملی ایران بر آن شد تا با برگزاری کارگاهی، این تجربیات ارزشمند در اختیار جامعه موزه‌داری کشور قرار گیرد و به همین مناسبت سرفصل‌های هشت ساعت دوره آموزش ضمن خدمت موزه‌داران برای اداره کل موزه‌ها ارسال و پس از تایید آن، در اختیار واحد آموزش سازمان برای اجرا قرار گرفت.

طبق گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران در این دوره آموزشی ۲۹۰ نفر موزه‌دار از موزه‌های ملی ایران، کاخ گلستان، سعدآباد و نیاوران در دو گروه ۱۴۵ نفره در دو کارگاه ۴ ساعته آموزش خواهند دید و گواهی شرکت در دوره برای آنان صادر خواهد شد.

جلسه نخست این کارگاه امروز از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در موزه ملی ایران برگزار شد و جلسات بعدی آن در روزهای یکشنبه ۲۴ بهمن، شنبه ۱۲ اسفند و شنبه ۲۴ اسفند برگزار خواهد شد. موزه ملی ایران امیدوار است که نتایج این کارگاه که از سوی حسن‌زاده، مدرس دوره، در اختیار همکاران قرار می‌گیرد بتواند اثرات مثبتی روی عملکرد جامعه موزه‌داری کشور داشته باشد و این سنت حسنه به اشتراک گذاشتن دانسته‌ها، همچنان ادامه یابد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.